Mammut Sport

بازگشت کالا

در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت با همکاری کلیه تامین‏‌ کنندگان خود این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست سایز دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت بازگشت باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت ، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند فلاسک، قمقمه، چراغ پیشانی، طناب، کارابین، کاسکت و …) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.

لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی یا نقص تولید، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‌‏شود.

آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید.
برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت ، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته بندی شده باشد، لوازم جانبی و فاکتور باید به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت دریافت نشود، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.
در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت به اتمام برسد، و فروشگاه آنلاین ماموت اسپرت امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

0