Mammut Sport

درباره ی ما

در سال 1337 فروشگاه والدیزر(ماموت اسپرت) توسط زنده یاد «آقای آوانس مگردون» قهرمان سابق اسکی کشور، عضو تیم ملی، و شرکت کننده در دو دوره المپیک جهانی اسکی، و مربی تیم ملی اسکی تأسیس و آغاز بکار نمود. سال 1342با پیوستن « آقای علی رحیمی» شروع رسمی فعالیت فروشگاه والدیزر در حیطه فروش لوازم اسکی و کوهنوردی بحساب می آید. آقای علی رحیمی از چهره‌های پیشگام ورزش اسکی و یکی از اولین واردکنندگان لوازم اسکی و کوهنوردی به حساب می آید. خلاقیت و نوآوری وی و همینطور زحمات بی‌وقفه و پشتکار تیم جوان همراهش باعث گردید که این فروشگاه بزودی به یک مرکز خرید و فروش لوازم ورزشی کوهستانی تبدیل گردد

ازاولین سری واردات که توسط این تیم از سال 1348به بعد انجام گردید، می‌توان:
• کفش‌های اسکی برندهای «Trapdoor» و «Nordica» و «Alpina»
• برند اسکی هایی همچون «Fischer» و « Dynamic» و «Elan» و «Dynastar»
• چوبدستهای برند «Scout»و «Gabel»
• فیکس مشهور آن زمان «Salomon» نام برد.
ـ لوازم اسکی روی آب برند «Reflex» و لوازم جانبی آن از کشور ایتالیا نیز جزوی از واردات تابستانی آن سالها بود . برندهای دیگر مانند«Stanley» و « کولمن» و «Adidas» و غیره نیزبصورت ناپیوسته درلیست واردات قرار داشتند.
ـ دهه پنجاه جدایی آقای آوانس مگردون از فروشگاه والدیزر بود و پس از آن تمامی مسعولیت ها مستقيما به عهده‌ ‌ «علی رحیمی » بود.
«والدیزراسپرت» دیگر یکی از مراکز مهم ، و مورد توجه خرید لوازم ورزشهای کوهستانی بود ، وهرطیفی از مشتریان را به خود جلب می‌کرد. گران بودن لوازم ورزشی دلیلی برعدم مراجعت «افراد محلی »مستعد و علاقمند که شاید توان مالی زیادی برای تهیه آن نداشتند نبود، چرا که حمایت‌ها و دلسوزی‌های ایشان و نوع نگرش به مشتریان ، و همچنین تفکر حاکم بر جو فروشگاه (به شهادت مربیان و پیشکسوتان اسکی و کوهنوردی) حمایت بی دریغ ورزشکاران ،بخصوص ورزشکاران تهیدست بود ،چرا که تمامی افراد فعال در این مجموعه، خود نیز بومی منطقه کوهستانی بودند(دشت مشا) و تنها سرمایه شان، عشق به کوهستان ، پشتکار، و سعی و تلاش شبانه روزی بود.
ـ با گذشت زمان و روی آوردن بیشتر متقاضیان به ورزشهای کوهپیمایی و طبیعت گردی، مجموعه تصمیم میگیرد بر روی این خواسته ها تمرکز بیشتری نماید ، وبرهمین اساس اقدام به توسعه فروشگاهها ی بیشتر در تهران ، و وارد کردن حجم بیشتر لوازم ورزشی بنماید .
ـ از فروشگاههای این مجموعه میتوان از«دیزین اسپرت» خیابان سنایی(فروشگاه فعال)، « توچال اسپرت*»خیابان پاسداران، «سن موریس» خیابان میراماد،«والدیزر اسپرت» خیابان سمیه، شعبه «ماموت»خیابان منیریه، «ماموت متل قو» چالوس متل قو نام برد.و همینطور نمایندگان فروش درتهران و شهرهای بزرگ دیگرمانند تبریز ، شیراز،مشهد، واصفهان.
ـ لازم به یادآورری است که در حال حاضربعضی از این فروشگاهها مانند «توچال اسپرت *»واگذار، ویا بعضی دیگر فعال نیستند.
ـ در سالهای بعد از انقلاب اسلامی واردات لوازم اسکی و کوهنوردی بسیار محدود بوده و تا سال هزارو سیصدوهفتاد ادامه داشته. طی این سالها وبتدریج مدیریت مجموعه به «لطفعلی خادمی» مربی ، مدرس فدراسیون اسکی و پیشکسوت این رشته، و عضو همین مجموعه واگذارمیگردد وعلی رحیمی به نقش ناظر و پدر معنوی این مجموعه تبدیل میگردد.

  • سال «۱۳۷۰»آغازی دوباره ای میشود برای شروع مجدد واردات لوازم اسکی وطبیعت گردی(سالومون )و (اتومیک )
    ـ سال «۱۳۸۰» با توجه به گسترش و استقبال شدید طرفداران رشته های کوهنوردی وطبیعت گردی مجموعه تصمیم بر تمرکزفعالیت وسرمایه گذاری بیشتردراین زمینه مینماید.
  • سال «۱۳۸۴» آغازرسمی فعا لیت نمایندگی ماموت (MAMMUT)در ایران می باشد
  • فروشگاه والدیزر (ماموت اسپرت) در حال حاضرتمرکز خود را در برروی همکاری و فعالیت برعرضه بهترین کیفییت ها بنا گذاشته است. گروه ما افتخار میکند، که ارائه دهنده اجناس اورژینال و با کیفیت به شما عزیزان کوهنورد و طبیعت دوست می باشد. هدف ما رضایت و راهنمایی شما در یک انتخاب درست است تا بهترین و مناسب ترین را به همراه خود داشته باشید ما به شما تضمین میدهیم بهترین را انتخاب کرده اید.اخلاق نیک ،نوعدوستی،صداقت در رفتار و کردار شعار ماست.
    .با ما همه قله ها دست یافتنی اند،حتی سخت ترین آنها…

 

 

0